خانه > مطالب پیشنهادی > گاز طبیعی، نعمت خدایی یا بلایی انسانی !؟

گاز طبیعی، نعمت خدایی یا بلایی انسانی !؟

//
امکان درج نظر وجود ندارد

با شروع فصل سرما و بارش های سال جاری ، چهره منطقه تویه دروار و روستاهایش زمستانی تر از همیشه شده است . در این یکی دو هفته اخیر و در دو نوبت شاهد بارش نعمت برف در منطقه بودیم ، نعمتی که علاوه  بر اهالی ساکن منطقه ، همولایتی های ساکن در دیگر مناطق کشور را به وجد آورد . مخصوصا که امسال شروع فصل سرما همگام شد با گازرسانی به منطقه تویه دروار و گرم شدن منازل اهالی تویه دروار با گاز طبیعی ….

اما این صحبت ها روی دیگری هم دارد !  

چند نکته در ارتباط با فصل سرما و بارش ها  و گازرسانی به منطقه تویه دروار حائز اهمیت می باشد که امید است مسئولین دلسوز منطقه و شهرستان گوشه چشمی به این موضوعات داشته باشند تا خدمات این عزیزان به مردمان نیک سرشت تویه دروار تکمیل گردد :

– با آغاز فصل سرما و بارش برف و دمای ( منهای ۲۰ درجه سانتیگراد) منطقه در این ایام نیاز به تسریع در نصب و واگذاری انشعاب گاز برای دیگر منازل مسکونی باقی مانده روستا های دروار و تویه کاملا محسوس می باشد ، امید است با پیگیری مسئولین محلی و همکاری مسئولین شهرستان مخصوصا اداره محترم گاز شهرستان دامغان این مهم در هفته های آتی اتفاق بیافتد.

– با توجه به کانال های حفر شده جهت عبور لوله گاز ( و لوله آب دروار) در کوچه های (بعضا) تنگ روستا های منطقه تویه دروار طی یکسال اخیر و تکمیل ۹۰% این پروژه  ها ، همچنین بارش نعمات الهی برف و باران در منطقه  ، چهره بعضی از کوچه ها بسیار زشت و ناپسند شده . بطوریکه برازنده یک منطقه نمونه گردشگری برای حضور اهالی منطقه ، میهمانان  و بعضا گردشگر در آن نیست ، گل آلود و جمع شدن آب باران و برف در کوچه ها خواستار همتی راسخ از جانب مردم و مسئولان محلی و شهرستان می باشد .

– تکمیل گازرسانی به منطقه تویه دروار ( روستاهای دشتبو و دهخدا ) که در سخنان و پیگیری های نماینده محبوب شهرمان جناب آقای دکتر رستمیان بر آن تاکید شده است از مواردی است که می بایست مورد پیگیری مسئولین محلی منطقه و عزیزان مسئول در شهرستان دامغان نیز قرار بگیرد تا ان شالله این نعمت خدادادی در منطقه تویه دروار فراگیر شود .

– آخرین و مهمترین نکته در ارتباط با فصل سرما و گازرسانی به منطقه تویه دروار بحث رعایت نکات ایمنی در منازل روستایئان منطقه و آموزش این نکات با توجه به سال اول استفاده از گاز طبیعی می باشد تا علاوه بر نکات آموزشی مطرح شده توسط مهندسان محترم ناظر اداره گاز شهرستان در هنگام نصب و واگذاری انشعاب ، آموزش مستمر و جدی به روستائیان در این امر داده شود تا با رعایت کامل ایمنی ، سالی بدون خطر و حادثه در منطقه داشته باشیم . در این خصوص انتصاب فردی آگاه ، مطلع و آموزش دیده موضوعات مربوطه ، بازدید و آموزش  متناوب به اهالی منطقه می تواند راهگشای مناسبی برای این حرکت باشد ./

مطمئا استفاده نادرست و غیر اصولی و عدم رعایت نکات ایمنی ، نعمتی را به بلایی خانمان سوز بدل خواهد کرد . پس بیایید با برنامه ریزی و آموزش مستمر از این نعمت خدادادی به بهترین شکل ممکن بهرمند گردیم …


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .