خانه > آرشیو اخبار > دروار > کوچ عاشقانه(درگذشت حجه الاسلام والمسلمین لطیف زاده)

کوچ عاشقانه(درگذشت حجه الاسلام والمسلمین لطیف زاده)

                                                                    بسمه تعالی

در خردادماه ۱۳۴۸ در خانواده ای مذهبی فرزندی دیده به جهان گشود ، که پدر نام ابوالقاسم را برای وی برگزید ، که بعدها در میان آشنایان به قاسم معروف گردید .

هنوز فصل پر شور نوجوانی را پشت سرنگذاشته بود که اراده پروردگار این گونه رقم خورد تا سایه مهربان پدری از سر وی و خانواده اش کوتاه شود .

اشتیاق وی به کسب علوم و معارف دینی باعث شد ، پس از اتمام تحصیلات راهنمائی برای کسب فیض در مکتب امام صادق(ع) راهی حوزه علمیه شود ، شایستگی های حاج شیخ قاسم پشتوانه ای شد تا مدارج علوم فقهی را در رده های بالاتر به سرعت طی نماید ، که گواه این موضوع تحقیق و تالیف کتب و مقالات متعدد در این خصوص می باشد .

آن مرحوم سالهای متمادی از جوانی خویش را مخلصانه در مناطق محروم و دورافتاده جنوب کشور صرف تبلیغ معارف دین نمود ، اما ویژه ترین خصوصیاتی که دوستان وی به آن اشاره می کنند حساسیت مرحوم در برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری اهل بیت (علیهم السلام) بوده است.

عنوان آخرین سمت اجرائی مرحوم حاج شیخ قاسم لطیف زاده ، مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریا نوردی کشور در امور فرهنگی است .

حجه السلام و المسلمین لطیف زاده در ۲۳ فروردین در حالی که روح آسمانی اش تاب همراهی جسم زمینی اش را نداشت ، بر اثر ایست قلبی به دیدار معبود شتافت ، پیکر مطهر آن مرحوم در ۲۴ فروردین پس طواف در حرم ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) بعد از نمازی که توسط مرجع عالی قدر حضرت آیت ا… العظمی سبحانی قرائت گردید ،

در جوار بار گاه ملکوتی کریمه اهل بیت واقع در مزار شیخان به خاک سپرده شد .

از حاج شیخ قاسم دو دختر شش و یازده ساله به یادگار مانده است .

روحش شاد .


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .