خانه > مطالب پیشنهادی > سیر تکوین کتابخانه عمومی دروار

سیر تکوین کتابخانه عمومی دروار

//
امکان درج نظر وجود ندارد

IMG_0438

منطقه تویه دروار واقع در ۵۰کیلومتری شهرستان دامغان استان سمنان،منطقه ای خوش آب و هوا و کوهستانی با زمستانی بسیار سرد و پوشیده از برف و یخبندان با مردمی سخت کوش و هنرمند،منطقه ای صنعتی(صنعت نجاری و منبت کاری) است و استعداد زیاد آنها در زمینه های هنری موسیقی ،نقاشی و شعر زبانزد است. این منطقه دارای چهار روستای صح ،دروار،تویه و دشت بو است.
این کتابخانه به همت مسئولین وقت اداره ارشاد شهرستان دامغان در سال۱۳۷۵ برای استفاده ساکنین این منطقه ساخته شده و در سال ۱۳۷۶ شروع به کار کرده است. زمین کتابخانه توسط بانو رئیسیان وقف شده است که در مرکزیت روستا و محل رفت و آمد مردم و کنار مسجد جامع دروار قرار دارد.
در بدو کار کتابخانه دروار نیروی بومی از منطقه سرکار خانم ناصحی به عنوان اولین کتابدار طی سالهای ۱۳۷۶-۱۳۸۴ فعالیت داشته اند که زحمات بسیار زیادی متحمل شدند بعد از ایشان سرکار خانم فرازی و صادق نژاد که دانش آموخته رشته کتابداری هستند ، نقش بسیار مهمی در ادامه حیات و پیشرفت خدمات کتابخانه ای درکتابخانه دروار داشته اند.
از سال ۱۳۸۷ نیز اینجانب آزاده امینیان مسئولیت کتابخانه دروار را بر عهده دارم .

 

ادامه در : http://www.darvarlibrary.blogfa.com

 


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .