خانه > شهدا > وصیتنامه شهید حسینعلی رستمیان

وصیتنامه شهید حسینعلی رستمیان

ویژه نامه دفاع مقدس … وصیت نامه شهید بزرگوار حسینعلی رستمیان

بسم الله الرحمن الرحيم

«وما لکم لاتقاتلون في سبيل الله و المستضعفين من الرجال و النساء والولدان» ( سورة نساء آية 75)

چرا در راه خدا جهاد نمي کنيد در صورتي که جمعي ناتوان از مرد و زن و کودک شما اسير ظلم کفارند.

سلام بر مهدي (عج) يگانه عدالت گستر جهان و اين منجي عالم بشريت و سلام و درود بر رهبر کبير انقلاب و شهداي جنگ تحميلي و سلام بر رزمندگان غيور اسلام و سلام بر ملت حزب الله که هميشه در صحنه هستند و سلام بر بندگان شايسته خدا.

اي کاش مي توانستم احساسي که در درون خود حس مي کنم ، بر کاغذ بياورم. اما چه کنم که قلم و زبان از بيان احساسي که در درون من حقير و کليه رزمندگان غيور است ناتوان است ،‌ چرا که اين احساس ، رسيدن به معشوق و پيوستن به حق مي باشد. به خدا قسم اي کاش چندين جان داشتم تا بتوانم همة آنها را در اين راهي که راه پيامبر و علي (ع) و حسين(ع) است فدا کنم. به خدا قسم ،‌ اين راه آنقدر مقدس است که اگر صدها بار در اين راه بميرم و زنده شوم و باز بميرم احساس مي کنم که هنوز رسالت خويش را انجام نداده ام ، وظيفة خود را ادا ننموده ام.

من حقير کوچک تر از آن هستم که براي امت حزب الله پيامي بدهم ،‌ چون حزب الله به کساني گفته مي شود که پيرو کتاب آسماني باشند. يعني کتاب خدا و پيامبر و امامان را قبول داشته باشند و بخواهند به احکام اسلام عمل کنند و ما هم هدفمان اين است که احکام اسلام را پياده کنيم ،‌ و در اينجا جاي خوشبختي است که بيشتر مردم مسلمانان ايران ،‌ از شهادت باکي ندارند و با آغوش باز به جبهه ها مي روند که امام عزيزمان مي فرمايد :‌ « از صدر اسلام ،‌ تاکنون چنين امتي بخود نديده است »

من به عنوان يک فرزند کوچکتر يک پيامي به شما امت شهيد پرور دارم. مي خواهم که هميشه در خط اسلام باشيد و حرکت در خط اسلام ميسر نيست مگر با اطاعت و پيروي از روحانيت مؤمن و انقلابي ،‌ بنابر اين بايستي در اطاعت و پيروي از ولي امر ، يعني امام امت کوشا باشيم و تمام فرامين گهر بار او را مو به مو اجرا کنيم. من از برادران عزيزي که با من آشنايي داشته و يا نداشته اند مي خواهم که مرا حلال کنند (از نظر غيبت و غيره ) حتماً از من حقير در گذرند چون حالا دست من از هر چيز کوتاه است.

اي عزيزان ! با هواهاي نفساني خود مبارزه کنيد تا موفق و خوشبخت شويد ،‌ بدانيد که امروز من رفتم ، فردا شما هم خواهيد آمد. اين دو روز دنيا و اين زر و زيور شما را فريب ندهد ، با هم متحد باشيد و براي اسلام خدمت کنيد. پدر و مادر عزيزم ! ان شاءالله مرا مي بخشيد ، چون من شما را زياد زحمت داده ام و بر گردن من حق زيادي داريد

پدر و مادر گرامي‌ام ! برايم دعا کنيد که از آن جاي خطرناک رهايي پيدا کنم ،‌ چون خيلي خيلي مشکل است و دعاهاي شما هم در حق فرزند مستجاب مي شود. مادر و پدر عزيزم ! رفتم شما هم فردا مي آييد ، کارهايتان را براي خدا انجام بدهيد. برادران عزيزم ! مرا حلال کنيد و ببخشيد که آن حق برادري که داشتيد مي دانم که خوب انجام نداده ام.

از قول من از همه دوستان و فاميلها حلاليت بطلبيد. من تا حال که فکر کرده ام يک روز ،‌روزه بدهکارم ولي باز هم در حد ممکن برايم يکسال نماز و روزه بگيريد و محل دفن من هر جا که ممکن بود مرا به خاک بسپاريد. خداحافظ ـ ديدار تا روز قيامت

حسينعلي رستميان امضاء 19/11/64


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .