خانه > آرشیو اخبار > دهخدا > انگورستانی متحول می‌شود ؟!

انگورستانی متحول می‌شود ؟!

//
امکان درج نظر وجود ندارد
دامغان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: با ورود سرمایه گذار منطقه تفریحی گردشگری انگورستانی تویه دروار دامغان متحول می شود.
عبدالرحمان رستمیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه منطقه تفریحی گردشگری انگورستانی تویه دروار دامغان متحول می شود، اظهار داشت: باید از سرمایه گذاران در بخش گردشگری حمایت و موانع و مشکلات سر راه آنان را مرتفع کرد.

وی افزود: باید مناطق تفریحی و گردشگری در سطح شهرستان دامغان را تقویت و زمینه ورود گردشگران داخلی و خارجی را به این مناطق فراهم کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان سمنان با توجه به کویری بودن دارای مناطق تفریحی و گردشگری متعددی است که باید از این نعمات خدادادی نهایت بهره و استفاده را برد.

وی اضافه کرد: مصوبات سفرهای هیئت دولت به استان سمنان در زمینه مناطق نمونه گردشگری دامغان باید به خوبی اجرا و اگر موانعی وجود دارد پیگیری و مرتفع شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: مسئولان استان سمنان و شهرستان دامغان نیز باید عزم خود را در جهت حمایت از مناطق گردشگری این شهرستان و سرمایه گذاران که قصد سرمایه گذاری در این مناطق را دارند جزم کنند.

رستمیان گفت: امیدواریم تمام مناطق گردشگری و تفریحی در شهرستان دامغان بهتر از گذشته رونق بگیرد و زمینه جذب گردشگران به این مناطق فراهم شود و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز تمام توان و تلاش خود را در جهت تقویت این مناطق بکار گیرد.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان نیز در این خصوص اظهار داشت: منطقه انگورستانی یکی از مناطق نمونه گردشگری بوده که طرح گردشگری در آن اجرا شده است.

معصومه داوودیان افزود: اجرای طرح گردشگری در منطقه انگورستانی تویه دروار دامغان از مصوبات دور اول و دوم سفر هیات دولت است که فاز اول آن رستوران سنتی، ۱۰ آلاچیق، آب نماهای متعدد در این منطقه گردشگری پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای طرح منطقه گردشگری انگورستانی ۳۰ درصد آورده خود را برای  اجرای این طرح سرمایه گذاری کرد.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان یادآور شد: کار دیوار کشی، پل سازی، راه پله و … را سرمایه گذار و ایجاد زیر ساخت های لازم در این منطقه را اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان بر عهده گرفت.

داوودیان خاطر نشان ساخت: ۳ هکتار زمین برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد.

وی در پایان گفت: با توجه به آورده ۳۰ درصد سرمایه گذار برای اجرای کامل طرح منطقه گردشگری انگورستانی تویه دروار دامغان ۳۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .