خانه > مشاهیر > مشاهیر دهستان تودرواربخش چهارم

مشاهیر دهستان تودرواربخش چهارم

ملّا هدایت الله فرزند ملّا خلیل

او از نوادگان عا لم بزرگ کاووس دامغانی بود. وی طبعی خوش و ذوقی سلیم داشت و همچنین در هنر وخطاطی ماهر بود و روی پنجره های محله نورا تپّه و صندوق های چوبی منازل با خط زیبای نسخ و نستعلیق نقش هایی کشید. همچنین زیارتنامه ای زیبا به خط وی در امامزاده مطّهر دشتبو موجود است.

علی اکبر وحید دامغانی

فرزند نور محمّد ،متولد تویه دروار ، سال 1332ق.

درگذشت آذر ماه 54.

ملقّب به وحید العلما و وحید الشعرا. وی پس از فراگیری تحصیلات مقدماتی به حوزه علمیه شاهرود رفت . او برای تکمیل علوم دینی به مشهد سفر کرد و از محضر آیت الله کفایی بهره برد. وحید مدتی به نجف رفت و از حضرات آیات سیّد ابوالحسن اصفهانی و شریعت اصفهانی گواهی اجتهاد گرفت. او به اصرار مادر از نجف به مشهد بازگشت و پس از چند سال به دعوت اهالی تویه دروار به زادگاهش بازگشت و در آنجا و سمنان به تبلیغ پرداخت. وی نماینده آیت الله شاهرودی بود. وی طبع شعری نیکو داشت .

علی وفایی نژاد

فرزند محمّد ، متولد تویه دروار.

وی پس از تحصیلات مقدماتی از سال 1367 ش  ورزش کونگ فو در سبک توا را آغاز کرد. پس از سال 68 به کاراته روی آورد و نزد استادانی چون نیک نامی ، سرگزی و شاکری به تمرین پرداخت .

عناوین ومسئولیت ها :

مربی درجه سه روتین سبک هایاشی ها و ناظر باشگاه های سمنان .

مقام سوم کشور در سال80 ، مقام اول کشور در سال 82-81 ، منتخب تیم ملّی ایران، کسب مقام اول در سال 1382.

عناوین بعدی :

ملا محمد کاظم

نشاطی خان

اکثر مشاهیر و مفاخر نامبرده در این گزارش از نیاکان و در گذشتگان  می باشند و نام بردن از مفاخر معاصر که شامل صدها نفر دکتر، مهندس، استاد و صنعتگر میباشد را به کمک و همکاری خود این بزرگواران و عزیزان واگذار می کنیم.

هر چند این فهرست شامل تمامی مشاهیر تویه دروار نمی باشد اما امید است با همکاری دوستان در آینده مشاهیر دیگر را هم معرفی کنیم تا در پرورش عوا طف، خلاقیتها و انگیزه ها، افزونتر موثر افتد.

 

نقل از کتاب مشاهیر دامغان

با تشکر از آقای ابوالفضل فولادیان


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .