خانه > شهدا > یادی از شهدای منطقه تویه دروار

یادی از شهدای منطقه تویه دروار

امروز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۱ و هفته ای که گذشت مصادف بود با سالروز شهادت دو تن از فرزندان این آب و خاک . شهید نوروز علی امیرفخریان و شهید محمد حسین رستمیان  . در آخرین پنجشنبه سال یادی می کنیم از همه رفتگان منطقه تویه دروار و شهدای منطقه مخصوصا این دو شهید بزرگوار .
noroozشهید نوروز علی امیرفخریان متولد اسفند ۱۳۳۵ دروار بود که بعد از تحصیلات ابتدائی موفق به اخذ دیپلم شد . به خدمت مقدس سربازی رفت و بعد از بازگشت به دروار یک ماه و نیم بعد ازدواج کرد و حاصل این وصلت فرخنده فرزندی به نام رضاست که تنها یادگار شهید و دنباله رو راه پدر است .

شهید بعد از خدمت سربازی به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در دشتبو مشغول تدریس شد . اما اوایل خدمت او در آموزش و پرورش مقارن بود با حملات گسترده ارتش عراق به خاک ایران و آغاز جنگ تحمیلی . شهید تاب تحمل این بی حرمتی نداشت و تصمیم گرفت به یاری هم وطنان و دفاع از خاک کشورش بشتابد . او در حین خدمت به فرزندان روستای دشتبو ، پنج بار از طریق بسیج سپاه پاسداران به مناطق جنگی  اعزام شد و طی این دفعات در راه سرافرازی و پیروزی ایران عزیز مردانه جنگید . او سرانجام در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی بدر ( شرق دجله) از ناحیه کتف مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید . پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش دروار آرام گرفت .

 

mohamadHosain

شهید محمد حسین رستمیان فرزند غلامحسین متولد ۱۳۴۵ روستای تویه بود . ایشان بعد از اتمام دوره ابتدائی و بعد از کلاس اول راهنمایی  ترک تحصیل کرد و به کمک خانواده خود در امر کشاورزی در روستا پرداخت . گاهی هم در کسوت راننده تراکتور به همولایتی ها کمک می کرد . تا اینکه موقع خدمت سربازی رسید . تجاوز نیروهای بعثی به ایران عزیز شرایط سختی را بوجود آورده بود و پدر شهید یکی از داوطلبانی بود که برای دفاع از مرزهای کشورش به سپاه مراجعه کرده بود  و محمد حسین نیز که احساس کرد به حضور وی در جبهه های جنگ بیشتر احتیاج است با راهنمایی پدر به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان مراجعه کرد و به عنوان پاسدار وظیفه در آنجا مشغول به خدمت شد . او تمام خدمتش را در جبهه های جنگ سپری کرد و در این مدت برای سربلندی ایران عزیز ، مردانه جنگید . او سرانجام در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی “سومار” در اثر برخورد راکت دشمن بعثی به سنگر و ریزش آن به درجه رفیع شهادت نایل آمد . پیکر پاک شهید پس از تشییع در روستای تویه آرام گرفت .

——————-

000

ایستاده از راست : شهید نوروز علی امیرفخریان – داریوش رستمیان – محمد علی افضلی .
نشسته از راست : شهید غلامرضا رسولی پور – جانباز سرافراز محمود امیرفخریان

02

پیکر مطهر شهید نوروز علی امیرفخریان پیش از تدفین

scan0007 (2)

حضور اهالی بر سر مزار شهید نوروز علی امیرفخریان

 با تشکر از آقای غلامرضا پورشریعه .


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .