خانه > تاریخی > حکایتی از سلحشوری و شجاعت مردم دروار

حکایتی از سلحشوری و شجاعت مردم دروار

banehpedia_chaldoran_00علی قهابی برای غارت روستای دروار دامغان با هفتاد ، هشتاد نفر از گردنه آهوان حرکت می کند . قبل از رسیدن وی ، مردم دروار آگاه می شوند و یکی از اهالی دروار به نام استاد اسماعیل که مرد وارسته و با استعدادی بود وتفنگ سرپر می ساخت . درتیراندازی هم مهارت داشت . برادران و برادر زاده ها و خواهر زاده های او هم در این زمینه تبحر زیادی داشتند همگی را به دفاع از دروار در مقابل حمله علی قهابی واداشت. هرچند مردم را نگران ساخته و همگان برای دفاع حاضر به هرگونه فداکاری شدند .

استاد اسماعیل تفنگ ساز همه را جمع و فرماندهی آنها را به عهده گرفت و از کلیه اهالی که دارای تفنگ بودند خواست که در بلندی های دروار سنگر بگیرند و اگر سنگری هم محکم نیست درست و آن را محکم کنند . تعدادی تفنگ سرپر جمع شد و اهالی آماده مقابله با علی قهابی شدند تا اینکه پیش قراولان علی قهابی وارد تنگه شدند ، نبرد آغاز شد . خود علی قهابی هم رسید . دو طرف به سوی هم تیراندازی می کردند .به دستور استاد اسماعیل تفنگ ساز تیراندازان تیر اندازی را متوقف و پس از اینکه تمام تفنگ ها پر شد به یکباره دستور داد تیر اندازی کنند . چون به یکباره تیراندازی برروی علی قهابی صورت گرفت او فکر کرد که مردم دروار دریکی از سنگرها توپ کارگذاشتند پس به دارو دسته اش گفت که دیگر با توپ نمی توان مقابله کرد . پس ترس او رابرداشت و از دروار گریخت از این رو دروار از غارت علی قهابی در امان ماند.

 


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .