خانه > موضوعات آزاد > بیمارستان رضایی در اختیار دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد

بیمارستان رضایی در اختیار دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد

//
امکان درج نظر وجود ندارد

طی تفاهم نامه ای؛

بیمارستان رضایی دامغان در اختیار دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد قرار می گیرد .

سمنان – خبرگزاری مهر:

بیمارستان برادران رضایی دامغان با امضاء تفاهم نامه ای برای استفاده دانشجویان رشته های علوم پزشکی در بخش بالینی آموزش به دانشگاه آزاد اسلامی واگذار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، در نشستی که بعد از ظهر شنبه (18 شهریور 1391) در محل استانداری سمنان برگزار شد، طی عقد تفاهم نامه ای، بیمارستان برادران رضایی دامغان برای استفاده دانشجویان در اختیار بخش بالینی آموزش رشته های علوم پزشکی قرار می گیرد. دانشکده علوم پزشکی دامغان با هدف خدمت به عموم مردم ایجاد شده است استاندار سمنان در این نشست گفت: ایجاد دانشکده علوم پزشکی برای اهالی و دانشجویان دامغان با توجه به تاسیس بیمارستان 160 تختخوابی ولایت برکات بزرگی به همراه دارد. عباس رهی درخصوص ایجاد دانشکده علوم پزشکی برای دامغان افزود: مدیریت بخشی از بیمارستان برادران رضایی دامغان وقف است و بخش دولتی آن نیز با تعامل برای همکاری آماده است. وی با تاکید بر استفاده از بیمارستان برادران رضایی برای بخش بالینی آموزش در رشته های علوم پزشکی، عنوان کرد: دانشکده علوم پزشکی واحد دامغان با هدف خدمت به عموم مردم این شهر ایجاد شده است. آموزش های بالینی نیازمند حضور دانشجویان در بیمارستان است رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز گفت: آموزش های بالینی نیازمند حضور دانشجویان در بیمارستان است و در تعامل برای استفاده از بیمارستان برادران رضایی دامغان باید تفاهم نامه به صورت کشوری پیگیری شود. مجید جدیدی افزود: آموزش رشته های علوم پزشکی در دو بخش علوم پایه و بالینی انجام می شود که در بخش علوم پایه همکاری کامل با این دانشگاه انجام می دهیم. وزارتخانه های علوم و بهداشت تعامل کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بیمارستان های دولتی می توانند به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت پزشکان آینده کشور کمک شایانی کنند. عبدالرحمان رستمیان افزود: یکی از ابزارهای توسعه در هر کشور نیروی انسانی فعال و آموزش دیده است و دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به توانمندی بالا در این زمینه نقش مهمی در کشور دارد. وی عنوان کرد: در اختیار قرار دادن بهره برداری بخشی از بیمارستان های دولتی برای آموزش به واحدهای دانشگاه آزاد گام مهمی در ارتقاء سطح دانش پزشکان آینده کشور محسوب می شود. رستمیان در پایان تصریح کرد: این کار تنها با تعامل بین وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و نیز بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میسر می شود.


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .