خانه > موضوعات آزاد > آن 2 میلیون تومان لعنتی !

آن 2 میلیون تومان لعنتی !

خبرگزاری فارس: رهبر انقلاب گفتند این شعر را خوشنویسی کنید

محمد حسین جعفریان

برگرفته از : ستون یادداشت روزنامه جوان ، به قلم محمد حسین جعفریان از شاعران همولایتی .  شنبه 21 مرداد ۱۳۹۱ …

بعيد ميدانم تا پايان كارزار المپيك ، هيچكدام از تيم هاي ديگر ورزشي ما بتوانند نظير كشتي فرنگي بدرخشند. اما راز اين موفقيت كه در كمال ناباوري ناظران جهاني اين رشته و حتي خودمان، براي ايران به  دست آمده چيست؟ نكته اي كه همه بر آن اتفاق نظر دارند، ثبات در مديريت است.

” بنا” مربي باتجربه كشتي فرنگي در تمام مدت طولاني آماده سازي كشتي گيران با آن ها بود. علاوه بر تمرينات، روابط عاطفي و مسائل رواني كشتي گيرانش را نيز در كنترل خود داشت. اين دقت و يكپارچگي در لندن نتيجه طلايي اش آشكار شد. هرچه كشتي فرنگي خوش درخشيد و در كسب پيروزي هاي غيرقابل پيش بيني همه را شگفت زده كرد، در تكواندو عكس آن اتفاق افتاد؛ جايي كه ما قبل از بازي ها با اعتماد از كسب حتي بيش از دو مدال طلا حرف مي زديم. شكست يوسف كرمي، حتي خود او را متحير كرده بود. براي بررسي اين ماجرا اما بايد به چند ماه قبل برگرديم؛

وقتي فدراسيون ناگهان مربي كهنه كار و خوشنام تكواندو و تيم ملي را بر سر يك لجبازي كودكانه كنار گذاشت. اين لجبازي كودكانه بهايي سنگين براي ورزش ما و كشورمان داشته. البته موج جابه جايي ها در آستانه المپيك، گريبان فدراسيون هاي ديگر ما را نيز گرفت. ناگهان همه به جان هم افتادند و مصاحبه پشت مصاحبه رسانه هاي داخلي را فرا گرفت تا آنجا كه سخن از تعليق كاروان ايران هم رفت. بدبختانه هنوز كسي پاسخ نداده است كه چه لزومي براي اين جابه جايي هاي بي دليل در آستانه المپيك بود؟

چرا انجام آن را به بعد از مسابقات موكول نكردند؟ شايد در سايه موفقيت تاريخي كاروان ما تا همين جاي كار، كسي ديگر به دنبال پاسخگويي به اين سؤاالت بي پايان نباشد، اما شك نكنيد چنانچه اين شوك به ورزش ما آن هم در اين زمان وارد نمي شد، شايد كاروان ورزشي ما، بزرگترين شگفتي تاريخ اين مسابقات مي شد. ما اين ظرفيت را داشتيم.

همان روزها وقتي فدراسيون، با بي تفاوتي مهماندوست را كنار گذاشت، بسياري از ناظران، اين روز را پيش بيني مي كردند. جالب است بدانيد عادل فردوسي پور در گزارش هايي كه از لندن مي داد به اين نكته اشاره كرد. به اينكه دو ماه مانده به مسابقات كنار گذاشتن يكي از بهترين مربيان تكواندوي جهان از تيم ملي، آن هم براي اختاف دو- سه ميليون تومان در كل دستمزد! شما را به خدا ببينيد چه پول هايي در فوتبال خرج مي شود و آن وقت براي 2 ميليون تومان پرداخت بيشتر كه كميته ملي المپيك حاضر به قبول آن نشد، مربي بزرگي چون مهماندوست را به راحتي كنار گذاشتند. چه كسي پاسخگوي اين شكست و اين لجبازي هاي كودكانه در اركان مختلف مملكت است؟  رفتارهايي كه به ورزش محدود نشده و اين روزها چون خوره، در ديگر حوزه ها نيز رايج شده و همه را نگران كرده است.


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .