خانه > سردبیر > آموزش مصور ارسال مطلب

آموزش مصور ارسال مطلب

//
امکان درج نظر وجود ندارد

لینک دانلود آموزش مصور ارسال مطلب در سایت منطقه تویه دروار ( کلیک کنید )

با سلام و عرض ادب . با توجه به نظرات تعدادی از دوستان در ارتباط با نحوه انتشار مطلب در این پایگاه بر آن شدم تا با کسب اجازه از مدیران محترم این پایگاه نسبت به آموزش تصویری این امر اقدام گردد تا دوستان علاقه مند به انتشار مطلب در این پایگاه به آسانی  موضوعات مورد علاقه خود در این پایگاه منتشر نمایند . در ابتدا آموزش متنی و در ادامه آموزش مصور ارسال مطلب خدمت شما عزیزان ارائه گردیده است . ( لطفا در صورت بروز هرگونه سئوال در قسمت نظرات همین پست عنوان گردد)

امید است با آموزش انتشار مطلب در این پایگاه گامی هرچند کوچک در شکوفایی آن برداشته باشم .

برای انتشار مطلب در این پایگاه باید ثبت نام نموده تا با دریافت شناسه و رمز عبور و با ورود به صفحه شخصی نسبت به انتشار مطلب اقدام نمایید .

آموزش مصورعضویت در سایت ( کلیک نمایید )

بعد از ثبت نام و اعلام به مدیریت از طریق ارسال نظر ، شناسه شما به نویسنده سایت ارتقاء پیدا می کند و شما قادر به ارسال مطلب خواهید بود .

توجه : با اعلام مدیریت ، همه شناسه های ثبت نام شده در سایت تا این لحظه به نویسندگی ارتقاء پیدا کرده و کلیه دوستانی که در این پایگاه ثبت نام کرده اند قادر به ارسال مطلب در سایت تویه دروار می باشند .

و اما آموزش تصویری ارسال مطلب در سایت تویه دروار :

مرحله اول : ورود به سایت 

بعد از ثبت نام و ارتقاء عضویت شما به نویسنده توسط مدیریت ، شما با نام کاربری و رمز عبور خود می توانید وارد کنترل پنل خود شوید . توجه داشته باشید که سایت به حروف بزرگ و کوچک و همچنین فارسی و انگلیسی بودن رمز عبور شما حساس است ، پس در وارد کردن رمز عبور خود دقت کافی را صرف نمایید .

توجه : در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید با کلیک بر روی لینک ” رمزتان را گم کرده اید ” به آسانی رمز عبور خود را بازیابی نمایید .

لینک ورود به سایت

مرحله دوم :نوشتن مطلب

بعد از ورود به قسمت کاربری خود ، به منظور افزودن نوشته بر روی افزودن نوشته در سمت راست کنترل پنل خود کلیک کرده وارد قسمت انتشار مطلب می شویم و با انتخاب عنوان مناسب و نوشتن متن آن در قسمت مورد نظر اقدام می نماییم.

مرحله سوم : قرار دادن عکس در مطلب ، نوار ابزار 

در این مرحله به آموزش قرار دادن تصویر در مطلب می پردازم . البته بسیاری از مطالب منتشر شده نیاز به تصویر ندارد اما بعضی از مطالب با داشتن تصویر مستند شده ، به واقعیت نزدیکتر می نماید و به جذب مخاطب نیز کمک می کند . در قسمت نوار ابزار سایت بر روی دکمه “افزودن تصویر” کلیک کرده ( دکمه کوچک ) و با باز شدن پنجره جدید عکس مورد نظر را انتخاب می کنیم .

در استفاده از تصویر برای مطلب خود به چند نکته توجه بفرمایید :

1-  سعی شود از تصاویر مرتبط با مطلب منتشر شده استفاده گردد .

2- در صورت امکان نام منبع عکس ذکر گردد .

3- برای استفاده کلیه کاربران اعم از پرسرعت و کم سرعت از تصاویر با حجم مطلوب استفاده گردد تا هم در ارسال تصویر توسط شما و همچنین مشاهده آن توسط کاربران با سرعت پایین تر مشکلی بوجود نیاید. ( به راحتی می توانید حجم تصاویر مورد نظر را در نرم افزارهای ویرایش تصویر تنظیم نمایید . اندازه مطلوب : 500* 375   فرمت JPG )

4 – برای انتشار تصاویر در سایت تویه دروار به دو طریق می توانید اقدام نمایید . ( بسیار مهم . دقت شود! )

الف ) تصویر مورد نظر را بعد از ویرایش حجم آن بر روی سرور سایت قرار داده و با تنظیمات مختصر در نوشته از آن استفاده نمایید . ( این روش توصیه نمی شود . روش دوم را انتخاب کنید  روش  “ب” )

بعد از انتخاب تصویر و تنظیمات مقدماتی با فشردن کلید “گذاشتن در نوشته” تصویر به مطلب اضافه می گردد.

توجه توجه ( در صورت مشاهده استفاده از تصاویر نامناسب و پر حجم از این طریق در نوشته ، کاربر مورد نظر و همچنین مطالب منتشره توسط وی حذف می گردند   )

ب ) اما نحوه مناسب و پیشنهاد اینجانب و مدیران محترم سایت در انتشار تصاویر استفاده از روش دوم می باشد . بدین ترتیب که شما تصاویر خود را در یک سرور دیگر کپی نموده و تنها آدرس آنرا در سایت به منظور نمایش قرار دهید . بدین ترتیب هم سرعت بارگزاری مطلب شما افزایش یافته و هم سرور سایت تویه دروار برای نگهداری حجم تصاویر ارسالی اشغال نخواهد شد .

پیشنهاد ما برای قرار داد تصاویر خود روی سایت دیگر ( اصطلاحا آپلود ) سایت picofile . com   می باشد که با امکاناتی ساده می توانید تصاویر خود را در آن قرار داده و تنها با کپی کردن آدرس عکس خود در مطلب منتشر شده از آن استفاده نمایید .

بعد از ورود به سایت آپلود ( پیشنهاد ما www.picofile.com  ) تصویر ویرایش شده خود را از طریق ” انتخاب فایل” از روی کامپیوتر خود انتخاب و بعد از انتخاب تصویر مورد نظر بصورت اتوماتیک شروع به ارسال به سایت آپلود می نماید .

بعد از ارسال فایل ها ( تصاویر )  سایت میزبان آدرس آنرا در سرور سایت به شما می دهد که تنها با راست کلیک کردن و انتخاب “Copy” میتوانید از آن برای نمایش در مطلب خود استفاده نمایید .

بعد از کپی نمودن آدرس تصویر مورد نظر با کلیک بروی ” افزودن تصویر در سایت تویه دروار ” و بعد از آن با انتخاب ” از نشانی ” با قرار دادن آدرس کپی شده در قسمت “نشانی تصویر” می توانید تصویر را به مطلب خود اضافه نمایید .

در این روش هر تصویر که در فضای مجازی وجود داشته باشد و شما آدرس آن عکس را داشته باشید را می توانید به راحتی در سایت قرار دهید .

مرحله چهارم : انتخاب دسته بندی مناسب برای مطلب

بعد از تکمیل متن نوشته و قرار دادن تصاویر مورد نظر باید دسته بندی مناسبی جهت در دسترس بودن مطلب برای مخاطبین سایت انتخاب کنیم . که این کار را از طریق منوی سمت چپ ویرایش متن به راحتی و با چند تیک روی گزینه های مورد نظر انجام می دهیم .

مرحله پنجم : نوشتن برچسب های مرتبط با موضوع 

در این مرحله با نوشتن برچسب هایی جهت موتور های جستجو رد یابی مطلب منتشر شده را برای کاربران جستجوگر راحتتر می کنیم . ( با نوشتن برچسب هایی مرتبط با مطلب خود ، موتورهای جستجو مطلب شما را زودتر و راحتتر پیدا کرده درنتیجه مخاطبان بیشتری جذب مطلب شما می شوند )

مرحله ششم : انتشار مطلب

و در پایان با فشردن دکمه انتشار  ، مطلب ما بر روی سایت تویه دروار قرار می گیرد .

******************************************

بنام دوست

آموزش مصور ارسال مطلب در سایت تویه دروار www.todarvar.com

 بعد از ثبت نام و ارتقاء نویسندگی شما توسط مدیریت ، شما می توانید نسبت به ارسال مطلب در این پایگاه اقدام نمایید . برای این منظور بعد از ورود به سات (www.todarvar.com  )  با کلیک بر روی ورود اعضا و با داشتن شناسه و رمز عبور وارد قسمت نمایه ( کنترل پنل ) خود می شوید.

–          در هنگام وارد کردن رمز عبور خود نسبت به حالت انگلیسی / فارسی و همچنین بزرگ و کوچک بودن حروف انگلیسی دقت لازم را داشته باشید . در صورت فراموش کردن رمز عبور خود برای بازیابی آن بر روی فراموشی رمز عبور کلیک نمایید.

توجه : کد کپچا تنها برای شناسایی کاربر انسان از ربات می باشد .

بعد از ورود به نمایه خود با کلیک بر روی نوشته ها افزودن نوشته به قسمت نوشتن مطلب هدایت می شوید .

انتخاب عنوان مناسب برای مطلب خود و نوشتن مطلب .. به همین سادگی !

 ·         افزودن تصویر

 برای افزودن تصویر به نوشته خود از گزینه “افزودن پرونده چند رسانه ای” استفاده نمایید .

 به منظور افزودن تصویر مرتبط با مطلب خود می توانید از سه روش استفاده نمایید .

 روش اول :  بعد از کلیک بر روی پرونده چند رسانه ای از کتابخانه چند رسانه ای ها می توانید عکس مرتبط با موضوع خود را در صورت موجود بودن انتخاب نموده و بر روی گذاشتن در نوشته کلید نمایید تا عکس مورد نظر به مطلب شما اضافه شود .

 روش دوم انتخاب عکس از روی کامپیوتر خود و ارسال مستقیم بر روی سایت

این روش گرچه ساده تر می نماید ! اما چند نکته در این مورد قابل عرض می باشد : اولا وقتی تصویر را بروی سایت قرار می دهید سرور سایت شلوغ شده و ممکن است یک عکس جای صدها صفحه مطلب مفید را اشغال نماید ! دومین و مهمترین مطلب اینکه مطلب ارسالی شما با این روش برای بازدید کنندگان سایت به کندی نمایش داده می شود و گاها مشاهده شده حتی عکس مورد نظر را نمایش نداده است ! ( برای جلوگیری از این مورد پیشنهاد ویژهای برای شما داریم )

 با انتخاب  افزودن پرونده چند رسانه ای به صفحه جدیدی هدایت می شوید . در این صفحه با انتخاب گزینه گزینش پروندها تصویر مورد نظر را از کامپیوتر شخصی خود بر روی سایت قرار دهید .

*******************************

**********************************

***************************

عکس بارگذاری شده در متن قرار می گیرد

———————-

روش سوم  و بهترین روش برای ارسال عکس (پیشنهاد ویژه ما ) استفاده از سایت های آپلود عکس می باشد . در این سایت ها که تعدادشان هم کم نیست می توانید عکس خود را آپلود (ارسال) نمایید و تنها آدرس عکس خود در آن سایت را به منظور نمایش آن در سایت در نوشته خود قرار دهید . (لیستی از چند سایت آپلود عکس در پایان همین آموزش قرار داده شده است )

بعد از گرفتن آدرس عکس آپلود شده ( بر روی آدرس داده شده راست کلیک و کپی نمایید) ، با انتخاب افزودن پرونده چند رسانه ای و انتخاب گزینه  افزودن از نشانی در صفحه جدید آدرس عکس را در قسمت مشخص قرار دهید (paste کنید) – تصاویر در ادامه …

ویرایش عکس ارسال شده در مطلب

ممکنه بعد از قرار دادن عکس در مطلب (به یکی از روش های ذکر شده) نیاز به ویرایش اندازه و چیدمان و یا حذف تصویر داشته باشید . با کیلک بر روی عکس مورد نظر و انتخاب ویرایش از قسمت بالا و سمت چپ عکس انتخاب شده و در صفحه جدید می توانید نسبت به ویرایش مواردی در عکس از جمله نام و توضیحات عکس اقدام نمایید .

—————–

****************

نمایش تمام صفحه برای نوستن مطلب

برخی مواقع که مطلب و تصاویر شما زیاد باشه ، صفحه ویرایشگر اصلی برای نمایش مطلب کافی نیست و  ممکنه دوست داشته باشید که در نمای تمام صفحه نسبت به نوشتن مطلب خودتون اقدام کنید . برای اینکار فقط کافیه بروی گزینه نمایش تمام صفحه در بالای ویرایشگر مطلب کلیک نمایید . در این قسمت به بسیاری از گزینه های ویرایشگر دست رسی نخواهید داشت .

برای خروج از قسمت نمایش تمام صفحه با آوردن موس در بالای صفحه نمایش گزینه خروج از صفحه تمام نمایش رو انتخاب کنید .

*****************************

تصویر شاخص

برای نمایش تصویری کوچک برای مطلب شما در سایت بصورتی که نمایانگر مطلب شما باشد از تصویر شاخص استفاده کنید . این تصویر حتما باید روی سرور سایت قرار بگیرد . با توجه به حجم کم این تصاویر و تکمیل نوشته شما قرار دادن این تصویر بلامانع است . (توجه داشته باشید کم کردن حجم تصاویر ارسالی توسط نرم افزار های ویرایشگر عکس ، چه در متن چه در تصویر شاخص نمایش مطلب ارسالی شما را با سرعت بیشتری نمایش می دهد )

—————————

تکمیل و ارسال مطلب

بعد از تکمیل و بازبینی مطلب نوشته شده ، افزودن عکس تنها چند گام با ارسال نهایی مطلب شما فاصله داریم . انتخاب دسته بندی مناسب برای مطلب ( به منظور سهولت در جستجو های کاربران ) و افزودن آویزه ها ( برچسب : به منظور قرار گرفتن مطلب شما در جستجوهای متور های جستجو ) برای این کار از کلمات مرتبط با مطلب نوشته شده استفاده نمایید بطوری که با نوشتن هر کلمه مرتبط در قسمت مشخص شده ، اینتر را فشرده و کلمه مورد نظر اضافه می گردد . حالا مطلب شما آماده ارسال بر روی سایت می باشد … خوشوقتم ، مطلب شما منتشر شد …

*******************

**************

مطلب ارسال شده شما در سایت

بعد از این مراحل و با استفاده از گزینه انتشار  مطلب شما در سایت منتشر شده و در معرض دید عموم قرار می گیرد .

توجه : در صورتی که بار اول شماست به جای گزینه انتشار گزینه برای بازبینی رو مشاهده می کنید . به این ترتیب که بعد از انتخاب این گزینه و بازبینی توسط مدیر سایت مطلب شما منتشر می گردد . ان شالله بعد از نوشتن چند مطلب عضویت شما به نویسندگی ارتقاء پیدا می کند و  بعد از تکمیل مطلب شما منتشر می گردد .

نمای نوشته منتشر شده توسط شما در سایت تویه دروار

****************

ویرایش مطلب ارسال شده

بعد از ارسال مطلب شما می تونید نسبت به ویرایش اون از طریق کنترل پنل اقدام کنید . با انتخاب گزینه همه نوشته ها – مال من کلیه مطالب ارسالی شما در دسترس قرار می گیره و می تونید با استفاده از گزینه های ویرایش و یا ویرایش سریع  مطلبتون رو ویرایش کنید . بعد از اعمال تغییرات روی بروزرسانی کلیک کنید

پایان.


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .